Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Alisteris E. McGrathas kviečia diskusijai apie mokslo ir religijos dialogą
Vendredi, 29 Novembre 2013 17:30
There are no translations available.

grathas_m

bernardinai_logo

 

Gruodžio 9-10 d. Lietuvoje lankosi Oksfordo universiteto profesorius Alisteris E. McGrathas. Jis dalyvaus konferecnijoje Vilniuje, o Kaune skaitys viešą paskaitą.

 

Alisteris McGrathas yra Oksfordo universiteto istorinės teologijos profesorius ir Harriso Manchesterio koledžo vyresnysis mokslo darbuotojas (anglikonas-kalvinistas - InfoRef.lt). Alisteris E. McGrathas Oksfordo universitete studijavo chemiją ir įgijo daktaro laipsnį molekulinės biologijos srityje. Mokslo filosofijos studijų metu atradęs tikėjimą, buvęs ateistas pradėjo gilintis į mokslo ir religijos santykį, tyrinėjo istorinę teologiją, tapo teologijos profesoriumi ir kunigu. Ilgai dirbo Oksfordo universitete. Šiuo metu vadovauja Karaliaus koledžo Teologijos, religijos ir kultūros centrui Londone, o nuo 2014 m. yra nominuotas užimti prestižinę Andreas Idreos mokslo ir religijos profesoriaus vietą Oksfordo universitete.

 

Vilniuje

Svečias dalyvaus konferencijoje „Mokslo ir krikščioniškojo tikėjimo sąsajos", kuri vyks gruodžio 9 d. (pirmadienis) 10 val., Lietuvos Respublikos Seimo, III rūmų Konferencijų salėje (Gedimino pr. 53, Vilnius).

Konferencijos rengėjai tiki, jog visuomenė, kuri giliausiuose savo kultūros kloduose išsaugojo įsitikinimą, kad žmogus yra tikslinga Kūrėjo projekto dalis, - tokios visuomenės politinė praktika labai skirsis nuo tos, kuri tiki, kad žmogus yra atsitiktinis ir beprasmis išlikimo kovoje už būvį rezultatas. Dorinė vertybių sistema turėtų būti prieinama ir diskutuojama aukščiausiuose visuomenės ir valdžios sluoksniuose. Konferencijos tikslas - mokslo ir tikėjimo tiesų tarpusavio sąsajų, dialogo šiomis temomis plėtojimas, aktualizavimas mokslo, švietimo politikos srityje.

„JT visuotinė žmogaus teisių deklaracija" skelbia: „Visų žmonių giminės narių prigimtinio orumo ir lygių bei neatimamų tiesių pripažinimas yra laisvės, teisingumo ir taikos pasaulyje pagrindas". Tarp visų vertybių ir garbės, kurią žmogus turi gyvenime, nei viena negali prilygti žmogiškajam orumui. Tai turi būti akcentuojama kuriant įstatymus ir juos įgyvendinant praktikoje.

Diskutuoti k v i e č i a m i akademinės visuomenės ir Bažnyčios atstovai, Seimo nariai, mokyklų dorinio ir gamtos disciplinų mokytojai.

Būtina išankstinė registracija el.paštu Cette adresse email est protégée contre les robots des spammeurs, vous devez activer Javascript pour la voir. , leidimui į Seimo rūmus turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kontaktams: Aušra Pocienė 8 616 19387