Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Pasaulinė moterų maldos diena Biržuose
Samedi, 14 Mars 2009 17:36
There are no translations available.

moteru_malda_1„Gutpela evning tru. Daba namona. Good evening. Labas vakaras.

Papua Naujosios Gvinėjos (PNG) moterys krikščionės šiemet sveikina mus ir viso pasaulio seseris ir brolius, kaip vieną Dievo šeimą, ir kviečia į Pasaulio moterų maldos dienos ekumenines pamaldas. Pamaldų tema „Kristuje daug narių, bet vienas kūnas" Rom. 12.5  PNG  kalbama daugiau negu 800 kalbų. Pasveikinimas skambėjo trimis oficialiomis kalbomis Pidžin, Motu ir anglų kalba."

 

Šiais žodžiais Kovo 6 d. 18 val. Prasidėjo pasaulio moterų maldos dienos vakaras Biržų evangelinio tikėjimo krikščionių bendruomenės maldos namuose.

Pasaulinė moterų maldos diena (toliau-PMMD) - tai pasaulinis krikščioniškas įvairių konfesijų moterų judėjimas, jungiantis įvairų tautybių, rasių, kultūrų, tradicijų krikščionis ir kviečiantis artimesniam bendravimui, bei maldai žmones daugiau nei 170-tyje pasaulio šalių.

Per PMMD pasaulio krikščionys sutvirtina savo tikėjimą Jėzuje, pasidalina savo viltimis, baimėmis, džiaugsmais, rūpesčiais, galimybėmis ir reikmėmis. Tikintieji padrąsinami sužinoti apie visą pasaulį ir nebegyventi izoliacijoje, kviečiami praturtinti savo tikėjimą, kitų kultūrų, bei šalių tikėjimo patyrimu, pamatyti kitų žmonių sunkumus, ir melstis už juos ir su jais kartu.

PMMD metu moterys patvirtina, kad malda ir veikimas yra neperskiriami, ir abu jie turi neįkainojamą reikšmę ir įtaką pasauliui.

PMMD Judėjimas prasidėjo Kanadoje 19 a. pabaigoje.

1918 m. Presbiterionų moterys pirmą kartą sukvietė 5 denominacijų moteris ir pakvietė vienytis maldoje.

1926 m. Šiaurės Amerikos moterys išsiuntė pirmuosius pakvietimus savo partnerinėms bažnyčioms misijoje.

1928 m. Įsteigtas pirmasis MMD komitetas Amerikoje.

1png_mmd_m968 m. Pirmasis tarptautinis komitetas Europoje moterų susitikime Švedijoje.

2006 m. PMMD pasiekė Biržus. Prasidėjusi Biržų ev. reformatų bažnyčioje, pernai pakvietusi maldai jungtinėje metodistų bažnyčioje, šiemet maldai krikščionis Biržuose surinko evangelinio tikėjimo krikščionių bendruomenėje. Šiemet įvairių konfesijų žmonės buvo pakviesti melstis už sunkią moterų ir vaikų padėtį gražioje ir įvairialypėje šalyje - Papua Naujojoje Gvinėjoje (toliau - PNG), kuri yra įsikūrusi netoli ekvatoriaus, Australijos, Saliamono salų ir Mikronezijos kaimynystėje. Plakate, kurį sukūrė PNG moterys ir kreipiasi į pasaulį, matyti Bilum‘as - rankų darbo krepšelis, kuris plačiai naudojamas Papua Naujosios Gvinėjos gyventojų. Krepšeliai labai stiprūs ir naudojami nešti viskam: nuo maisto iki kūdikių. Ten, kur yra didžiulė kultūrų įvairovė, šis pintas krepšys tinka daugumai.

Pasaulines maldos dienos ženkle sujungti kryžius ir krepšys kartu. Uždėdamos šį krepšį ant kryžiaus Papua Naujosios Gvinėjos moterys ieško vienybės būti drauge, tarsi būtų surinktos į šį pintą, stiprų krepšį. Jos siekia tos virpančios vienybės, kurioje meilė yra tikra, kurioje virš 800 PNG  bendruomenių taptų viena širdimi ir siela.

Taigi, maldai tą vakarą Viešpats sukvietė ev. reformatus, metodistus, katalikus, ev. tikėjimo bendruomenės, bei kitų krikščioniškų bendruomenių narius. Vakaras buvo paįvairintas katalikų jaunimo grupės „Svajonių bažnyčia", reformatų jaunimo, bei ev. tikėjimo krikščionių bendruomenės jaunimo giesmėmis. Jau tapo tradicija per maldos vakarą surinktas aukas 155,82 Lt. perduoti broliškos konfesijos, sekančiais metais rengsiančios maldos vakarą, diakoninei veiklai. Biržuose sekančiais metais PMMD organizuos Jono Krikštytojo katalikų parapija, tad surinktos aukos buvo perduotos katalikų bendruomenės senelių globos namams.

Po oficialiosios dalies, kaip jau įprasta, sekė neoficialioji - skanioji dalis. Žmones, dar ilgai šnekučiavosi prie arbatos puodelio, dalinosi įspūdžiais ir džiaugėsi gražia ekumenine, nuoširdžia bendryste Kristuje. O įvairių konfesijų jaunimas dalinosi giesmių natomis, bei žodžiais, giedojo kartu žinomas visiems giesmes ir sutarė, jog ruošis drauge ekumeniniam Taize renginiui, kuris gegužę vyks Vilniuje.

Daugiau skaitykite čia.

Kun. S. Švambarienė