Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Konfirmantų stovykla Švobiškyje
Sunday, 26 July 2009 19:39
There are no translations available.

skaitome_biblija_mŠių metų liepos 12-19 dienomis Švobiškyje vyko krikščioniška stovykla „Šaukis manęs, ir aš atsiliepsiu" (Jer 33,3) kurioje dalyvavo 30 stovyklautojų (20 iš Bižų krašo ) bei 5 jaunimo vadovai. Tai netradicinė stovykla, kuri buvo skirta paruošti jaunus žmones konfirmacijai. Šioje stovykloje dvasiniais vadovais dirbo kun. R. Mikalauskas ir kun. S. Švambarienė. Pasikeisdami stovyklos direktoriais dirbo M. Jukonis ir M. Ramutėnaitė.

Stovyklą pradėjome atidarymo pamaldomis Švobiškio ev. ref. bažnyčioje, o po jų persikėlę per Mūšos upės užtvanką susirinkome ir įsikūrėme Mekų sodyboje. Kaip ir atidarymo pamaldomis pradėjome stovyklą, taip ir kiekvieną stovyklos rytą pradėdavome rytine malda Bažnyčioje, kuri kartu tapo ir rytine mankšta, nes į Bažnyčią tekdavo eiti per upės brastą arba užtvanką. Taip pat stovykloje netrūko ir veiklos - kiekvieną dieną turėjome mokymus ir Biblijos studijas, kurias vedė kun. Sigita Švambarienė ir kun. Rimas Mikalauskas. Vienos dienos tema buvo sakramentai, tad buvo smagu, jog šeštadienį turėjome galimybę Bažnyčioje pamatyti krikšto sakramentą. Tai buvo geriausia praktinė pamoka. Biblijos valandėlių metu visi stovyklos dalyviai pavieniui tyloje skaitė ir analizavo Dievo Žodį, grupėse vaidino ir diskutavo tos dienos temomis. Po pietų turėjome darbą Dievo garbei, kurio metu prižiūrėjome stovyklos aplinką, tvarkėme apleistus kapus, valėme bažnyčią. Smagu, kad jaunimas noriai dalyvavo giesmių mokyme. Giedojome ir mokėmės giedoti ne tik jaunimo giesmių, tačiau ir tradicinių, kurios sekėsi visai neblogai. Jauni žmonės pastebėjo, kad giedoti tradicines giesmes smagu ir naudinga. Žinoma, neapsiėjome ir be sportinių žaidimų. Savaitės viduryje žaidėme visų pamėgtą ,,Kazokų" žaidimą, o penktadienį turėjome keturių valandų žygį su užduotimis po Švobiškio apylinkes. Paskutinį stovyklos vakarą tradiciškai praleidome Bažnyčioje. Vakaras, praleistas iki vidurnakčio žvakių šviesoje, giesmėje, maldoje ir Dievo Žodžio klausyme paliko didelį įspūdį tiek vadovams, tiek jaunuoliams. Bažnyčioje taip pat buvo išdalintas „Meilės paštas". Kiekvienas, panorėjęs stovyklos metu, galėjo parašyti laišką savo draugui. Ne bet kokį, o tą, kuris parašytas su meile. O užbaigėm vakarą žiūrėdami stovyklos skaidres, prisimindami prabėgusias drauge dienas, bei giedodami giesmes prie laužo. Sekmadienį stovyklą oficialiai užbaigėme pamaldomis, kurios kaip tik sutapo su Švobiškio parapijos kapinių švente. Joje taip pat dalyvavome, giedojome ir klausėmės Dievo Žodžio. Atsisveikinome viltyje greit susitikti jau šį sekmadienį, Biržų ev. reformatų bažnyčioje, kur drauge išpažinsime tikėjimą Jėzumi Kristumi, kur drauge tarsime „Tikiu", kur drauge „imsime tos duonos ir gersime iš tos taurės", kur įsiliesime į krikščionišką bendrystę Kristaus surinkime.
Čia keleto dalyvių įspūdžiai:
Stovykloje buvo labai smagu. Iš pradžių gerai vienas kito nepažinojome, todėl visi mažai bendravome. Žmonės buvo labai pavargę, norėjo miego ir skaniai pavalgyti (mėsos). Bet po kelių dienų, kai stovyklautojai susidraugavo šios problemos ėmė nykti. Patiko stovykloje žaisti žaidimai, o ypač ,,Kazokai". Per šį žaidimą daug bėgiojom, žaidėm „UNO" žaidimą, Nerijus gėrė kondensuotą pieną, kurį paliko viduryje lauko. Dar patiko slėptis bunkeryje ir maudytis su rūbais. Patiko žiūrėti filmus, vakaroti prie laužo. Lošti ,,Kaimo cukraus Kazino" ir klausytis ,,Gyvo garso koncerto". Buvo sunku atsisveikinti išvykimo dieną. Laiku išvykome iš stovyklos, nes tą pačią išvykimo dieną prasidėjo audra, kuri sukėlė daug nelaimių. Nulaužė daug medžių, bei šakų, užsidegė virtuvėlės stogas, kuris buvo užgesintas šaunių vietinių „ugniagesių". Vėjas nupūtė bio-tualetą, o kitą spėjo sulaikyti toje vietoje buvęs vadovas Laurynas. Viskas baigėsi gerai.
Laura, Artūras ir Domas.

Švobiškis'09. Labai daug visokių gerų ir nelabai atsitikimų. Tikrai labai dėkoju vadovams-kun. Sigitai, kun. Rimui, Skaistei ir kitiems. Labiausiai įsiminė naktis Bažnyčioje, žvakių šviesoje ir žaibai danguje, labai garsus ir baisus griaustinis. Gaila buvo tik dėl to, kad keli jaunuoliai buvo ,,užsisėdę" ant silpnesnių. Laukiu kitų metų.
Sonata.

Labiausiai patiko vakarai prie laužo, žiūrėti filmus, giedoti jaunimo giesmes. Patiko kai paskutinį vakarą visi sėdėjome Bažnyčioje, žvakių šviesoje ir žiūrėjome stovyklos nuotraukas, dalijomės laiškus ir giedojome giesmes.
Arnoldas

Ši stovykla taip pat buvo puiki galimybė įsigilinti ir į religinius dalykus.
Dovilė M.

Šioje stovykloje daug ko išmokau. Buvo labai linksma sėdėti vakarais prie laužo, o filmai buvo prasmingi. Jie man padėjo įsigilinti į problemas. Žinoma buvo gaila septintą dieną su visais atsisveikinti, nes ten visi tapo draugais.
Kristina V.

Labiausiai patikdavo vakarai prie laužo, filmų peržiūros, o pats įsimintiniausias vakaras buvo Bažnyčioje. Ten mes sėdėjome tik žvakių šviesoje, žiūrėjome nuotraukas iš stovyklos, dalijomės ,,meilės" laiškeliais ir giedojome jaunimo giesmes. Liūdniausia buvo išsiskirti su naujais draugais, kuriuos sutikome nuostabioje Švobiškio stovykloje!
Kristina S. ir Rasa P.

Stovykloje ne daug ką pažinojau, tačiau greitai susipažinome. Stebėjome krepšinio varžybas, ėjome maudytis, skaitėme Bibliją, vyko prisistatymai, o vakare galėjome žiūrėjome filmus. Stovykla butų tikrai nuostabi jei man nebūtų tekę jai įpusėjus išvykti. Džiaugiuosi, kad greit pasveikau ir galėjau dalyvauti uždarymo pamaldose.
Rasa K.

Vadovės A. Pačegonytė ir S. Švambarytė