Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vaikų širdelėse bandė pasėti meilės sėklą
Trečiadienis, 12 Rugpjūtis 2009 09:32

children_camp_by_do-14Kas yra meilė, kokia ji? Visą praeitą savaitę daugiau nei 100 vaikų ir viršum 30 jų savanorių vadovų bandė daugiau sužinoti apie krikščionišką meilę. Nemunėlio Radviliškyje vyko tradicinė jau 16-ta Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios ir jaunimo draugijos "Radvila" organizuojama vaikų stovykla, skirta 7-14 metų vaikams. Šiemet ji buvo pavadinta "Dvasios vaisiai yra meilė".

Kiekvieną rytą pradėję su mankšta, vėliau vaikai kartu su vadovais būriuose nagrinėdavo tos dienos Biblijos temą, vieną iš meilės formų."Meilė kantri, meilė maloninga, atlaidi, nesavanaudiška, nesididžiuoja ir neišpuiksta". Tokios buvo temos ir taip vėliau kaip žirnius gliaudydami atsakymus pyškino vaikai, paskutiniąją dieną paklausti, tai kas yra toji meilė.
Vis dėlto stovykloje vaikai ne tik turėjo pamokėles, bet ir užsiimynėjo įvairia kita veikla. Išradingi būrių prisistatymai, madų šou muzikos grupių tematika, talentų šou - tai tik dalis kūrybinių užduočių. „Man patiko tie kūribiškumą skatinantys užsiėmimai. Pavyzdžiui, per dvi valandas tapti garsia pasaulio grupe ar atlikėju, kaip ABBA ar Madona. Pas mus, Vokietijoje, vaikai labai daug mokomi galvoti ir mažai dėmesio skiriama kūrybiškumui ugdyti. Manau, kad bent jau vasaros stovyklų metu yra svarbu, kad vaikai išmoktų būti kūrybingais, nes taip jie suvokia, jog jie turi savo paties kūrybiškumą ir gali padaryti tai ar kita." - kūrybines užduotis gyrė kuningas Dieter Gertman, prieš tai ne kartą pats buvęs stovyklos dvasiniu vadovu, o šiemet talkinęs kun. Raimondui Stankevičiui. children_camp_by_do-199

Vaikai ne tik rodė kūrybiškumą, bet ir sportavo. Trečiadienį vyko stovykliada (sporto diena). Tūpčiukų maratonas, estafetės, krepšinio, futbolo, tinklinio, stalo teniso, sumo, bėgimo varžybos - kiekvienas galėjo pasirinkti sau patinkančią rungtį. „Užduotys buvo įdomios: reikėjo eiti su slidėmis, apversti kilimą pačiam ant jo stovint ir kt. Bet visus labiausiai „sudrebino" pritupimų maratonas - čia išaiškėjo mažųjų didelės jėgos ir vyresniųjų nuovargis."- stovyklos žurnalistikos būreliui įspūdžius pasakojo merginos iš vieno būrio. Vaikai išsidalino ir prizinį fondą - 1000 lt. Tik vėliau išaiškėjo, kad tie pinigai.... šokoladiniai.
Kiekvieną dieną vyko įvairūs privalomi būreliai, kaip piešimo, dramos, giedojimo, šokių ir žurnalistikos. Pirmieji du buvo susiejami su tos dienos nagrinėjama tema. Stovykloje taip pat buvo žaidimų, kurių metu išnaršomas Nemunėlio Radviliškis ir apylinkės: vaikų labai mėgstmi „Kazokai ir plėšikai", lobio paieškos.
Galima teigti, kad ši stovykla yra labai dinamiška, nes nėra kada nuobodžiauti - laisvo laiko buvo labai mažai.
Paskutinijį vakarą visi rinkosi į bažnyčią, kur čia prie žvakių švieso dainavo įvairias giesmes ( ypač daug buvo meilės Dievui ir vieni kitiems tema). Vaikų akyse pasirodė ašaros, kurios vėliau bėgo upeliais. Daugumai buvo gaila, kad tai jau paskutinis vakaras ir kad rytoj teks važiuoti namo, išsiskiriant su naujais draugais, vadovais, miela stovykla. Paskutiniąją dieną buvo išdalintas stovyklos laikraštis su pačių vaikų mintimis, interviu ir eilėraščiais, bendra malda.
Balsingoji stovyklos direktorė Vilgailė Striužaitė, pati užaugusi šiose stovyklose, džiaugėsi ne tik vaikais, bet ir vadovais, kurie ne tik triūsė dirbdami su vaikais, bet net gi ir naktimis valydami mokyklos koridorius bei tuoletus. Ši direktorė išsisskyrė tuo, kad jos buvo visur: ji ne tik rūpinosi organizaciniais klausimais, bet ir vedė giedojimo būrelį, šokių pamokėles.
Stovyklos dvasinis vadovas, kun. R. Stankevičius sakė: „Mums lengva mylėti savo artimus (vaikus, tėvelius, senelius), tačiau sunkiau mylėti tą, kuris nėra tiesiogiai reikalingas, artimas. Tačiau Jėzus mokė mylėti net gi savo piešus ir meldė atleidimo net savo žudikams: „Tėve, atleisk jiems...". Kunigas vylėsi, kad būnant čia (ar jau anksčiau) vaikų širdelėse Viešpats pasėjo mažą meilės sėklelę ir kad ji išaugs į gausius meilės vaisius.

Stovyklos pagrindinis rėmėjais buvo vaikų tėveliai, sumokėję kelialapio kainą (150-220lt) ar net daugiau (kaip auką), partnerinė Vokietijos evangelikų reformatų Bažnyčia, Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčia (Unitas Lithuaniae Sinodas), Biržų rajono savivaldybė. Skaniomis bandelėmis parėmė „Biržų duona", mineraliniu vandeniu „TŪB Rinkuškiai".
Įamžintas akimirkas galima peržiūrėti čia: picasa

children_camp_by_do-201