Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vaike, klausyk mano žodžių
Dienstag, den 09. September 2008 um 11:10 Uhr
There are no translations available.

Vaikų stovykla „Vaike, klausyk mano žodžių“

2008 liepos 26 – rugpjūčio 2 d.

 

Šių metų liepos 26-ąją dieną Nemunėlio Radviliškyje prasidėjo kasmetinė vaikų stovykla, kurią organizavo Lietuvos Evangelikų Reformatų jaunimo draugija „Radvila“ ir Lietuvos Evangelikų Reformatų Bažnyčia Unitas Lituaniae. Stovyklos dvasiniais reikalais rūpinosi kun. Raimondas Stankevičius, kuriam labai gerai pavyko susitarti dėl gero oro ypatingąją metų savaitę, organizaciniais – Evelina Venckūnaitė, kuri atidavė daug savo laiko ir jėgų ruošiantis stovyklai, įgyvendino – Gabija Ramšaitė ir Eglė Mekaitė. Šiemet stovyklos tema buvo „Vaike, klausyk mano žodžių“ (Pat. 4:20).

Vaikų stovyklos nebegalima įsivaizduoti be šauniosios virėjos Sigutės Balčiūnienės, kuri jau septintus metus iš eilės maitina vaikus ir vadovus, tai pat esame dėkingi Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos direktorei Saulei Venckūnienei už mokyklos patalpas.

Šiemet stovykloje dalyvavo 88 vaikai, nuo ankstesnių stovyklų ji skyrėsi berniukų ir mergaičių skaičiumi, paprastai mergaičių būna visu būriu daugiau, o šiemet atvyko net 49 berniukai ir… 39 mergaitės. Nepaisant to, susirinko šauni vadovų komanda – 16 vadovių ir 13 vadovų, iš kurių net 14 stovykloje dirbo pirmą kartą. Taip pat po dviejų metų pertraukos turėjome aštuonias viešnias iš Vokietijos.

Beveik įpusėjus stovyklai atvyko ir ilgametis buvęs vaikų stovyklos dvasinis vadovas iš Vokietijos, kun. Dieter Gartmann. Tai buvo siurprizas daugeliui vaikų, jis kiekvieną dieną po kelias valandas praleisdavo stovykloje ir talkino pamaldose pirmą kartą dvasiniu vadovu vaikų stovykloje dirbusiam kun. Raimondui.

Dienotvarkė buvo tradicinė, kiekvieną dieną vyko dvasinės pamokėlės vaikams, meniniai šokių, giedojimo, dailės ir žurnalistikos būreliai, kuriuos vaikai pristatydavo kiekvienų pamaldų metu po pietų. Vakarais nebuvo apsieita ir be vaikų pamėgtų žaidimų – „Kazokų ir plėšikų“ bei „Lobio ieškojimo“. Kai kurie vaikai, net prieš stovyklą pradėjo ruoštis talentų šou, todėl jį surengėme paskutinę stovyklos dieną. Šiemet, su Nemunėlio Radviliškio bendruomenės pagalba turėjome profesionalią aparatūrą ir DJ‘ėjų diskotekai.

Žinoma, turėjome ir originalių renginių – po atidarymo pamaldų nedidelį akustinį koncertuką surengė ilgametis stovyklos vadovas Kornelijus Šišla, liaudiškų žaidimų ir šokių pirmos dienos vakarą vaikus ir vadovus mokė Vilniaus pedagoginio universiteto folkloro ansamblis „Poringė“, o stovyklos paskutinį vakarą, prie laužo ugnies šou pristatė jaunasis fakyras Donatas Grimašauskas iš Pasvalio. Uždarymo pamaldas vainikavo vadovų miuziklas pagal Morkaus 6:17-29, apie Joną Krikštytoją, kuris, su Dievo pagalba, ateityje gal išsivystys ir į rimtesnį projektą.

 

Pasak vienos pradedančiosios poetės:

Mums stovykloje smagu,

Žaidžiame visi kartu.

Valgom, giedam ir sportuojam

Ir vadovus mes nervuojam.

Kad mums būtu dar smagiau,

Gaudom bites kuo greičiau,

Kai pavargstam, mes užmiegam,

O ryte mankštas pramiegam.

Štai tokia mus stovykla -

Įdomi ir paprasta.

 

Ingrida iš ,,Miegančiųjų gražuolių“būrio

 

Apie stovyklą primins 2000 nuotraukų ir laikraštukas, kurį parengė nuolatinė žurnalistikos būrelio vadovė Donalda Sinkutė.

 

Parengė Gabija Ramšaitė