Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vasario 16-oji - laisvė veikti laisviems
Samedi, 20 Février 2010 15:23
There are no translations available.

Parengta pagal www.siaure.lt

tautiska_giesme_bfl
Valstybės atkūrimo dienos proga Evangelikų reformatų jaunimo draugija „Radvila" organizavo konferenciją tema „Laisvė veikti: ar viskas priklauso nuo mūsų?"

Renginį vedė žurnalistas Evaldas Tamariūnas. Apie 1918-ųjų situaciją, politines ir valstybines gudrybes kalbėjo jaunas istorikas Vilhelmas Šulcas. Su kraštiečiais mintimis apie laisvę, patriotizmą dalijosi Vasario 16-osios Akto signataro Jokūbo Šerno giminaitis, evangelikų reformatų kunigas Tomas Šernas.

Apie visuomenines organizacijas Biržuose 1918 - 1940 m. teko kalbėti šių eilučių autoriui. Kilus diskusijai, buvo prieita prie nuomonės, kad Vasario 16-oji, o vėliau ir Kovo 11-oji pirmiausia sudarė sąlygas gyventi laisviems, o toliau jau viskas priklauso nuo mūsų visų, Lietuvos piliečių, - ar mes naudosime tą laisvę kūrybai, gyvenimui, iniciatyvai, ar „blusinėsimės" vienas po kito marškinius, laukdami dangiškos manos iš valdiškų institucijų.

Renginyje dalyvavo Seimo narys V. Valkiūnas su padėjėja D. Martinkėniene, rajono tarybos nariai S. Eitavičienė ir K. Slavinskas, evangelikų reformatų kunigai R. Mikalauskas ir S. Švambarienė, radviliečiai, pagerbti Vasario 16-ąją norėję biržiečiai.

Čia dalyvavo ir aktyvi biržietė, triskart tremtinė buvusi Elena Stakionienė - Vasario 16-osios Akto signataro Justino Staugaičio giminaitė - jis buvo moters senelės brolis.

Kęstutis Slavinskas,
Antanas Seibutis