Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Biržiečiai konferencijoje "Pakelkime bures"
Jeudi, 16 Septembre 2010 12:34
There are no translations available.

vkud_bures_mPakelkime bures

Rugsėjo 11 dienos (šeštadienio) rytą  dalis biržiečių tradiciškai ėjo į turgų, kiti mėgavosi savaitgaliu ilsėdamiesi namuose, bet atsirado ir grupelė jaunų žmonių iš Biržų evangelikų reformatų parapijos, paskyrusių šią dieną kelionei į Kauną: Merūnas Jukonis, Inga Krisiukėnaitė, Skaistė Švambarytė ir šių eilučių autorius. Šeštadienį Kaune vyko konferencija skirta vaikų tarnystei bažnyčioje ir už jos ribų „Pakelkime bures". (žiūrėkite daugiau nuotraukų)

Konferenciją organizavo tarptautinė „Vaikų krikščioniškojo ukdymo draugija", paskaitas skaitė Ger-Walter Buskies (iš Šveicarijos) draugijos direktorius Europoje, taip pat Ulle Kaarik (iš Estijos) Pabaltijo šalių koordinatorė. Svečiai skaitė paskaitas apie tai, kodėl turėtume rūpintis ir ugdyti vaikus, kodėl bažnyčios bendruomenė turėtų stengtis priimti mažuosius pas save kaip lygeverčius narius.

Kaip svečių minties pratesimas buvo pristatytas projektas „Bažnyčia vaikams". Šis projektas skirtas vaikų pritraukimui į bažnyčios gyvenimą. Kaip pagrindinis šio projekto akcentas lankstinukai apie Kristaus gyvenimą, kurie bus išleisti lietuvių kalba ir dalinami vaikams.

Taip pat buvo pristatyta ir nauja interneto svetainė vaikams www.tyrinetojai.com Šioje svetainėje vaikai per žaidimus, animuotas istorijas bei skaitinius turi progą susipažinti su Dievo žodžiu ir jo pritaikymu kasdieniniame gyvenime. Be viso to svetainėje yra įdiegtas paštas per kurį vaikai gali užduoti įvairius klausimus ir gauti atsakymus iš apmokytų tinklapio darbuotojų.

Be šių dalykų taip pat buvo pristatytas „Gerosios naujienos klubas", tai vaikų užimtumo programa su savo metodine medžiaga (užduotys, žaidimai, skaitiniai vaikams). Šio klubo tikslas - vaikų užimtumas bei jų supažindinimas su religiniais pagrindais.

Konferencijos pabaigoje visi dalyviai dalinosi pasiūlymais kaip galima sudominti vaikus, kad jie prisijunktų prie bažnyčios bendruomenės ir tai padarytų ne kažkada ateityje, o jau dabar. Juk vaikai, kaip buvo minėta konferencijoje, yra ne tik mūsų bažnyčios ateitis bet ir dabartis.

Almantas Bružas