Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Receptas
Friday, 07 January 2011 16:05
There are no translations available.

lcc_saltReceptas kriškčioniškam gyvenimui

Žmogaus širdyje slypi nuodėmė, o Dievas atleidžiantis. Ką aš galiu pakeisti, jei esu nuodėmingas? O gal galim nuo jos pasišalinti? Aš žinau, kad dažnai kas artima mano širdžiai, neatitinka to, ko Dievas iš manęs nori. Bet kaip sumažinti tą vidinę įtampą tarp to, ko aš pats noriu ir to, ko Dievas iš manęs nori? Į šiuos klausimus krikščionišką receptą išgirdau gruodžio 30-sausio 2 d. Klaipėdoje, LCC universitete vykusioje jaunimo konferencijos „Saltshaker" (Druskinė)  metu vykusiame seminare "Susilaikymas - geriausia išeitis (susilaikymas nuo bet kokio blogio)".

 

Šlovinimas

"Tegarbina, Dieve, tave tautos, visos tautos tave tešlovina" (Ps 67, 6)

Žmogui duotas gebėjimą šlovinti t.y. atiduoti garbę. Destuktyvus pasaulis šlovina akimirkos malonumus, pinigus stengdamasis patenkinti savo egoizmą. Žmogus ima gyventi dėl muzikos, dėl krepšinio... Sudievina absoliučiai žemiškus dalykus, į tai nukreipia visą savo energiją pamiršdamas, kad "Vienam Dievui garbė". Kad į vieno Dievo vietą pretenduoja ne tik prietarai, kitų religijų išpažįstami dievai ar susakralinti žmonės, tačiau taip pat ir visiškai kasdieniški dalykai, kuriuos nejučia imame šlovinti. Ar tai, ką darai, tikrai darai Dievo šlovei?

Malda

„Ir dar sakau jums: jeigu kas iš jūsų susitars žemėje dviese melsti kokio dalyko, jiems mano dangiškasis Tėvas jį suteiks. Kur du ar trys susirinkę mano vardu, ten ir aš esu tarp jų." ( Mt.18, 19-20)

Malda - betarpiškas žmogaus bendravimas su Dievu. Melsdamasis žmogus suvokia bei įvardina savo poreikius ir patikrina ar jo siekiai yra teisūs prieš Dievą. Juk neprašome to, kas neteisu Dievo akyse. Taip pat tai  galimybė padėkoti, suvokti visas gėrybes, kuriomis esame nuolatos apdovanojami. Tiesioginio ryšio su Dievu  palaikymas per maldą liudija jo artumą.

Bendravimas

"Bendrauk su išmintingu ir tapsi išmintingas, o kvailiųjų bičiulis pateks į bėdą" (Pat.13,20)

Galimybė bendrauti su kitais žmonėmis, formuoja socialinę aplinką, kuri daro įtaką žmogui. Vaikai "teisingo" gyvenimo modelį perrima stebėdami tėvų pavyzdį. Paaugliai ieškodami savo veido  dažnai remiasi  autoritetu ar keliais autoritetais. Bendravimas su žmonėmis, kurių tikėjimas pagrįstas  gyvenimo pavyzdžiu padeda sekti Dievu. Tai atsako į klausimą, kodėl eiti į bažnyčią, nors galima melstis bei šlovinti Dievą  namie. Jau pirmieji krikščionys, nors buvo persekiojami, stengėsi bent jau slaptai susitikti vieni su kitais. Bažnyčia kaip tikinčių žmonių bendruomenė atlieka socialinį vaidmenį - padeda bendrauti, dalintis patirtimi taip stiprinant vieniems kitų tikėjimą.

Tarnystė

„Kaip norite, kad jums darytų žmonės, taip ir jūs darykite jiems" (Lk. 6, 31)

Ko gi verti žodžiai bei geriausi ketinimai., jei jie netampa veiksmu?  Dar auksine Biblijos taisykle vadinama eilutė ragina:  „darykite".  Mūsų darbai - geriausias tikėjimo liudijimas. Tarnystė kitam įprasmina krikščionišką filosofiją ir suteikia jai  apčiuopiamą  pavidalą, suprantamą net abejingam ar skeptiškai nusiteikusiam žmogui.

Biblijos skaitymas

„Žolė nudžiūsta, gėlė nuvysta, bet Dievo žodis tveria amžinai " (Iz. 40,8)

Biblija dar vadinama gyvenimo knyga, bet tai toli gražu nereiškia, kad ją skaitydamas užtruksi visą gyvenimą. Skaitant vidutiniu tempu Biblija perskaitoma per maždaug 80 val. Taigi skiriant 1val. per dieną  3 mėnesių turėtų pakakti. Kodėl reikia skaityti nuo pirmo iki paskutinio puslapio? Nes norint teisingai suprasti atskiras vietas, tam tikras ištraukas reikalingas bendras biblinis kontekstas. Juk peržiūrėję filmo ištrauką tik susidarome pirmą įspūdį ir jei  norime jį pamatyti nežiūrime daugiau ištraukų, o įsijungiame jį nuo pradžių, ar ne?

Apibendrinant, šie penki elementai yra ne sekmadienio meniu, iš kurio reikėtų rinktis, kaip jį švęsti. Tai visuma, užpildanti gyvenimą. Tai reiškia, kad visi punktai yra vienodai svarbūs ir netenka prasmės išskaidyti.  Taip pat , kad tai gyvenimo stilius apimantis visas jo sritis, o ne tik krikštynas, Kalėdas, sekmadienius... Tai tiesiog krikščionio kasdienybė, konkretūs darbai, kurie tolina nuo nuodėmės ir artina prie Dievo.

Inga Krisiukėnaitė