Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Jonui Dagiliui - Biržų GARBĖS titulas
Ketvirtadienis, 20 Sausis 2011 14:48

j.dagilis2010 metų BIRŽŲ GARBĖS titulas atiteko reformatui, kraštotyrininkui Jonui Dagiliui. Biržiečių laikraščio „Šiaurės rytai" skaitytojai kiekvienais metasi renka per metus labiausiai Biržų kraštui nusipelniusius žmones 13-oje nominacijų. Pernai - 2009 metų garbingas METŲ ŠVIESUOLIO titulas buvo suteiktas LERB kunigui vicesuperint. Rimui Mikalauskui. Jonas Dagilis daugiau nei pusšimtį metų rašo Biržų krašto ir gimtųjų Parovėjos kaimo apylinkių istoriją, taip pat visada prisimena ir kitiems primena svarbiausias reformatams datas, įvykius, neužmiršta parašyti apie nusipelniusius Biržams ir Reformatų bažnyčiai žmones.

 

Jo turtingoje bibliotekoje rasime „Mūsų sparnų", „Sėjėjo" ir kitų prieškaryje ėjusių laikraščių komplektus. Jis buvo su tais, kurie kritiškai įvertino 1993 metų Sinodo darbą ir nesusitaikė su Bažnyčios skaldymu, mėgino per spaudą kalbėtis su tuometine Kolegija ir ėmėsi leisti „Apmąstymus".

 

J. Dagilio kruopštumas, darbštumas, atkaklumas siekiant savo užsibrėžto tikslo kartais kai kam pasirodo nereikalingas ar net pavojingas. Bet Jo nesustabdysi, Jis kovoja už savo nuomone, renka argumentus.
Už Jono Dagilio kandidatūrą pasisakiusieji prisiminė Jo publikacijas spaudoje, rašė, kad iš Jo straipsnių sužino, kokie įdomūs ir savo veikla žymūs žmonės gyveno šalia.


„V.r.ž." inf.

Daugiau skaitykite www.siaure.lt