Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vaikų dieninė stovykla su skautiškais akcentais
Saturday, 09 July 2011 21:54
There are no translations available.

birzieciuzodis


Jauniausiųjų būrysKaip įprasta vasarą, aktyvus Biržų evangelikų reformatų parapijos gyvenimas, net ir apgulties sąlygomis, nesustojo - pirmadienį parapijos teritorijoje, prie Širvėnos ežero, atidaryta vaikų dieninė stovykla „Tikroji niekada šalis", jau antrus metus vykstanti su skautiškais akcentais. Jaunuosius vadovus stovykloje konsultavo svečiai, - skautai iš Švedijos bei Čikagos reformatų bendruomenių. Biržų ev. reformatų parapijos organizuojama dieninė stovykla tampa tradicija - bus jau trečioji, vykstanti kasmet, o kelios prieš tai organizuotos su metų (ar kelių) pertrauka.

KRIKŠČIONIŠKA SKAUTIŠKA STOVYKLA
Šiemet penkias dienas truksiančios stovyklos direktorė Skaistė Švambarytė informavo, jog stovykloje dalyvauja 36 vaikai ir 10 jaunuolių vadovų-savanorių, kurie yra Biržų ev. reformatų parapijos jaunimo grupės nariai. Jaunieji vadovai dieną prižiūri ir saugo vaikus, kartu žaidžia ir mokosi: šlovina Dievą šokiu ir giesme, vaidina pagal tos dienos Biblijos skaitinį.

„Trečiadienį buvo sporto diena, kai vaikai kartu su tėveliais dalyvavo įvairiose estafetėse" - pasakojo S. Švambarytė. Vakare vaikams grįžus namo, po dienos aptarimo ir pamaldų, vadovai apsistoja nakčiai bažnyčioje, taip prisidėdami prie vyresniųjų budėjimo trunkančio jau kelias savaites.

Prie vadovų grupės prisijungė ir penki skautai - svečiai iš Švedijos, partnerinės Misionskyrkan reformuotos bažnyčios. Taip pat ir Čikagos Lietuvių reformatų bendruomenės atstovas, jūrų skautas Edmundas Dilys-Brooks (kun.Povilo Jakubėno proanūkis, garsiojo kompozitoriaus Vlado Jakubėno sūnėnas), kartu su švedais stovykloje mokantis vaikus skautiškų gudrybių.

Kaip teigė stovyklos dvasinė vadovė kun. Sigita Švambarienė, stovyklėlės programa įsigyta iš Vaikų krikščioniško ugdymo draugijos, paremta bendrais krikščioniško ugdymo principais, o skautiški akcentai - žaismingas priedas. Šiais klausimais rūpinosi kun.Rimas Mikalauskas, siekiantis, kad parapijoje stiprėtų atkurti „Radvilų jūrų skautai".

STOVYKLŲ BUS DAUGIAU
Parapijos klebonas R. Mikalauskas informavo, jog ši stovykla yra tik šią vasarą vyksiančių ugdomųjų krikščioniškų stovyklų, kurias organizuos Lietuvos ev. reformatų bažnyčia ar jaunimo draugija „Radvila" pradžia.  Po kelių savaičių prasidėsiančią konfirmantų stovyklą planuojama atkelti iš Švobiškio į Biržus, o liepos 23-30 d. vyksianti kasmetinė, jau devynioliktoji vaikų stovykla, sušaukianti apie šimtą vaikų, kaip įprasta, vyks Nemunėlio Radviliškyje. Rugpjūčio mėnesį taip pat organizuojama ir jaunimo stovykla „Jūs - žemės druska".

Kasmetinę Šeimų stovyklą, įprastai vykstančią prie jūros, taip pat planuojama atkelti į Biržų parapiją. Rugpjūčio 5-20d. Nemunėlio Radviliškyje suplanuota tarptautinė jaunimo darbo stovykla „Mūsų mažai, bet mes - jėga". Kunigas R.Mikalauskas priminė, jog rugpjūčio 23 d. atvyks Vokietijos Lipės krašto evangelikai reformatai. Jie kartu su jaunimu savaitę iš šabakštynų vaduos senąsias žydų-karaimų kapines.

NIEKADA ŠALIS?
„Ar yra tokia vieta, kur visada šviečia saulė, žydi gėlės, kvepia šokoladu. Vieta, kur visi šypsosi, myli vienas kitą ir yra visuomet džiaugsmingai nusiteikę. Manai, kad tokios šalies nėra? Klysti! Ji tikra, nes ją valdo Tas, kuris sako MAN NE VIS TIEK. Man ne vis tiek, kai tau liūdna (nes tavo tėvai pykstasi ar išdavė draugas), kai atstumia kiti vaikai dėl to, kad tu šiek tiek kitoks ar kai tave labai įskaudina...

Jis sako „man ne vistiek" ir kai tau gera, nes labai labai Tave myli. Ar NIEKADA šalis gali tapti VISADA šalimi?.." - buvo paklausta stovyklos „Tikroji niekada šalis" pradžioje. Iš vaikų šypsenų, noro kiekvieną dieną sugrįžti į stovyklą, galima spręsti, jog tokia šalis įmanoma.

Merūnas Jukonis