Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Radvilų jūrų skautai aplankė laivą „Aukštaitis", bei pagerbė žuvusiuosius jūroje
Thursday, 04 August 2011 17:54
There are no translations available.

Algis Krisiukėnas

Karinis jūrų patrulinis laivas „Aukštaitis“
Liepos 30d.  Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė, tarybos narys Stasys Valiukas, ir Radvilų jūrų skautai Arūnė Kairytė ir Algis Krisiukėnas aplankėme karinį jūrų patrulinį laivą „Aukštaitis". Laivo kapitonas supažindino su laivo privalumais, bei trūkumais.

Šis laivas plaukti žiemą negali, kadangi ledai gali pramušti korpusą, tačiau kitais metų laikais jis pasižymi manevringumu.

Laivo plastikinis korpusas vietomis siekia iki pusės metro storio, taip pat yra penki generatoriai elektrai gaminti. Skautų pageidavimu, įgulos nariai aprodė laivą. Laivą prižiūri apie 30 įvairios profesijos įgulos narių. Nuo kapitono iki elektrikų, bei motoristų ir visi įgulos nariai labai svarbūs.

Vėliau su kitų rajonų savivaldybės nariais autobusu nuvykome prie laivo „Jotvingis". Šiame laive dalyvavo įvairių užsienio šalių ambasadoriai, bei kiti svečiai. Kol laivas plaukė į atvirą jūrą mes laiko tuščiai neleidom, paprašėme, kad aprodytų ir šį laivą. Pasitarę laivų kapitonai padarė mums išimti ir leido. Mums skyrė viena įgulos narį. Malonus ir svetingas jūreivis vedė mus siaurais koridoriais, stačiais laiptukais ir.. kol galų gale patekome į skyrių kuriame veikė net du varikliai nuo kuriu priklauso laivo greitis. Grįžtant pastebėjome paruoštus vainikus ir nuskubėjome į viršutinį laivo denį.

12:00val. prasidėjo iškilminga vainikų nuleidimo ceremonija. Suskambus varpo dūžiams, žuvusiuosius pagerbėme tylos minute, kurios metu buvo nuleisti įvairių šalių vainikai, bei puokštės.