Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Jono Jasiukėno vaikaitės Katrinos knygelė
Mittwoch, den 23. Mai 2012 um 20:26 Uhr
There are no translations available.

katryn_knygele_mPrieš metus Lietuvos leidykla Forumas „Kultūros eksperimentai" išleido mūsų parapijiečių Jono ir Marijos Jasiukėnų vaikaitės, gyvenančios su tėvais Detmolde, Vokietijoje, parašyta knygelę „Triušiukas Lu" ir „Kur dingo Petris?". Knygelė atspausdinta lietuvių ir vokiečių kalbomis, kai kurias iliustracijas piešė pati Katrina.

Kai Lietuvoje 2011 metų spalį viešėjo jos mama - Rasa, po pamaldų pristatė šią knygelę. Ji išsamiai papasakojo, kaip kilo sumanymas išversti į lietuvių kalbą ir atspausdinti, kad su ja galėtų susipažinti Lietuvos vaikai ir net, gal būt, naudoti mokantis vokiečių kalbą.

Lietuvos rytas gegužės 10 d. savo internetiniame portale Lrytas.lt, skyrelyje Emigrantai, pavadinimu „Trylikametės lietuvės knyga apie triušiukus sužavėjo vokiečius" išspausdino plačią informaciją, išverstą iš vokiečių laikraščio „Lippische Landes-Zeitung" apie Katrinos Oesterwinter knygelę: www.lrytas.lt/-13366565101336513661

„V.r.ž."inf.


 
Psalmenabend
Dienstag, den 22. Mai 2012 um 20:22 Uhr
Chorvedė, kompozitorė Tamara Blažienė Am 18. Mai, nachmittags hat sich eine Gruppe von Wilnaer Reformierten getroffen um die litauisch nachgedichteten Psalmen nach Melodien aus dem Genfer Gesangbuch kennen zu lernen. Nach dem 3. Mai, als Rimas Mikalauskas zum ersten Treffen der Gemeindemitglieder eingeladen hatte, um das neue EG einzuführen, hatte sich Frau Blažienė sofort an die Arbeit gemacht. Sie hatte die beliebtesten Psalmen Davids ausgesucht und sie an die Melodien des Genfer EG angepasst. Es gibt schon Text und Noten für 11 Psalmen: Nr. 3, 8, 42, 47, 38, 86, 99, 118, 130, 134 und 150.
Weiterlesen...
 
Pirmoji 2012 metų Kapų šventė Vilniuje
Montag, den 23. April 2012 um 15:31 Uhr
There are no translations available.

Kapų šventės yra savitas, tik Pabaltijo kraštų liuteronams, reformatams būdingas reiškinys. Kitų šalių protestantai tokios tradicijos neturi, kolektyviai nelanko artimųjų kapų. Mes - tiek liuteronai, tiek reformatai, ypatingai Biržų krašte, išsaugojome tradiciją vasarą susikviesti plačią giminę ir kartu pabūti, pasimelsti protėvių kapinėse. Vilniuje jau keleri metai taip pat atgaivinama Kapinių švenčių tradiciją.

Balandžio 21 d., šeštadienio saulėtą priešpietį, vilniečiai susirinko bendrai maldai Sudervės kapinėse ir paminėjo išėjusius Amžinybėn savo artimuosius. Kaip ir Biržų krašte, pagerbti Tėvų atminimo atvyko ne tik vietiniai - Vilniuje gyvenantys, bet ir panevėžiečiai Mizarai.

Sustojusį šalia seserų Krisiukėnaičių ir jų artimųjų amžino poilsio vietos reformatų būrelį įdėmiai nužvelgdavo pro šalį su darbo įrankiais ar gėlių daigeliais skubantys Sudervės kapinių lankytojai. Nėra įprasta vilniečiams, kai su kunigu meldžiamasi, giedama, pritariant vargonėliams, ne laidotuvių dieną. Kol kas ir vilniečiai - liuteronai nepalaiko mūsų, nors būtent iš jų ir yra atėjusi ši graži Mirusiųjų pagerbimo tradicija ne rudenį - per Vėlines, o vasarą, pavasarį, kai bunda gamta ir norisi prisiliesti prie protėvių atminimo.

Kita kapinių šventė Vilniuje vyks: Rokantiškių kapinėse birželio 16 d. pradžia 12:00 val.

D.Gudliauskienė

sud_k_18m sud_k_19m sud_k_22m sud_k_23m sud_k_24m sud_k_26m

InfoRef.lt

 
Weitere Beiträge...
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 10 von 26