Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Europos reformatų vadovų viešnagė Atėnuose
Monday, 11 March 2013 06:00
There are no translations available.

atenai_2013_2Kartą per metus Europos reformatų bažnyčių (World Communion of Reformed Churches Europe Council, toliau - WCRC Europa) vadovai susirenka aptarti aktualių Europos reformatams klausimų, iškylančių iššūkių Europoje ar reformatų pasaulyje, pasidalinti aktualiais nacionalinių reformatų bažnyčių išgyvenimais. Kiekvienais metais bažnyčių vadovai yra pakviečiami apsilankyti vienoje iš Europos bažnyčių - Pasaulinės reformuotų bažnyčių unijos bažnyčios narės šalyje. Taip sudaroma puiki galimybė visiems Europos bažnyčių vadovams geriau pažinti vietinę šalies evangelinę bažnyčią, jos iššūkius, bėdas ar džiaugsmus. Pernai, kovo 23-24 dienomis, vykusiame suvažiavime Austrijos sostinėje Vienoje, bažnyčių vadovai buvo pakviesti 2013 metų kovo 7-9 dienomis susirinkti Graikijoje - Atėnuose. Graikijos evangelinės bažnyčios antrosios parapijos centre, konferencijų salėje 2013 metų kovo 7-9 dienomis įvyko Europos vadovų susitikimas.

Read more...
 
Tomas Šernas: Why Lithuania's Calvinists do not fear Poles?
Wednesday, 20 February 2013 20:31

15minReformation reached Lithuania in the 16th century in two forms - tomas-sernas2-300x200Lutheranism from Germany and Calvinism from Switzerland. Everyone knows about the many benefits that the Lutheran faith has brought. The first printed book in Lithuanian was a catechism authored by a Lutheran priest, Martynas Mažvydas; we also know the major contributions made by other Lutherans like Kristijonas Donelaitis, Liudvikas Rėza. We are less aware of the significance of Calvinism - the Reformed Church - in Lithuania.

The Reformed Church promoted literacy, trade, and the republican models of government. Calvinists fought for the freedom of consciousness, opposed the complete merging of Lithuania and Poland, founded the first capitalist enterprise in Kėdainiai.

Read more...
 
Kalėdinės mintys
Monday, 24 December 2012 22:42
There are no translations available.

Nuo vaikystės mes kasmet su jauduliu laukiame Kalėdų. Jungtinėse Valstijose vaikai pratinami rašyti Kalėdų seneliui laiškus ir juose atskirais punktais išdėstyti laukiamas dovanas pagal svarbą bei norėjimo laipsnį. Gal ir gerai - vaikai išmoksta rūpintis savimi ir formuluoti savo prioritetus. Vėliau jie bažnyčioje mokosi pasitikėdami Dievu, bet kartu ir racionaliai išdėstyti savo maldas bei troškimus. Pas mus tai dar netapo visuotina tradicija, tačiau daugelis turi asmeninę nuomonę apie Kalėdų šventę. Daugelis sako, kad be sniegelio - ne Kalėdos. Kiti sako, jog tikros Kalėdos gali būti tik kaime, kiti neįsivaizduoja Kalėdų be kepto kalakuto ar spanguolių kisieliaus.

Kalėdos yra simbolinė data, kai švenčiamas Atpirkėjo gimimas. Gal tikime kažkuo kitu, gal švenčiame Kalėdas, ne pagerbdami Atpirkėją, bet džiaugdamiesi laisvadieniais, sniegu ir spanguolių kisieliumi?
Ar nevertėtų tada mums, kaip tiems amerikiečių vaikams, paimti pieštuką ir surašyti punktais, ko norime? Surašyti, ko nori mūsų vidinis "dvasinis" žmogus, kurio niekaip negalima pasotinti nei kisieliumi, nei laisvomis dienomis, nei turtu, nei šlove. Kaip išvengti grėsmingo dvasinio bado, kuris yra nuolatos labai arti mūsų? Net pasiėmę visas pasaulio dovanas, visą neišsemiamą pasaulio grožį, meno ir mokslo išmintį, mes nebūtume paguosti. Visa tai negali mūsų išvaduoti iš silpnumo, nuodėmių ir mirties. Mirdami mes viską prarandame, tegalime matyti tik pilką nebūtį, bet štai Dievo siųsta šviesa - Šiandien jums gimė Gelbėtojas! (Lk 2, 11) - nušviečia mus ir visą mūsų egzistenciją.

Sveikinu visus Lietuvos evangelikus reformatus su Kalėdomis ir Naujaisiais Metais, tenušviečia mus Gelbėtojo gimimas.

Gen.superintendentas kun.Tomas Šernas

 
More Articles...
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 18