Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Dešimtieji nacionaliniai maldos pusryčiai
Mercredi, 22 Décembre 2010 09:58
There are no translations available.

tomas_ir_landsbergisLietuvos Respublikos Seimo pirmininkės Irenos Degutienės ir parlamentarų maldos grupės iniciatyva seime 2010m. gruodžio 18d įvyko jau dešimtieji nacionaliniai maldos pusryčiai. LRS informuoja, jog :

„Maldos pusryčių susitikimuose ir po jų kalbama apie tikėjimo vertybes, tarpusavio santykiuose bei visuomenėje. Maldos pusryčių ištakos siekia 1942 metus, kai keletas Jungtinių Amerikos Valstijų Senato narių pradėjo neformalius susitikimus siekdami dalytis krikščionybės mokymu ir juo pagrįstu tarpusavio bendravimu. Pirmieji nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuose dalyvavo JAV prezidentas Dwightas D.Eisenhoweris, įvyko 1953 metais".

Lire la suite...
 
Sužeistos Gruzijos kryžiai
Mercredi, 17 Novembre 2010 16:20
There are no translations available.


Lietuvos evangelikų reformatų superintendento kun. Tomo Šerno eskizai iš šviežios kelionės po Gruziją: kokia ji šiandien, kuo gyvena, ko tikisi - ir, žinoma, kas iš viso to mums, santūriems ir dažnai pernelyg niauriems lietuviams, palyginti su tolimais, energingais, bet vis dėlto - giminaičiais Kristuje?..

gruzija-balandisGruzijoje daug kas įdomu: nepaprastai graži gamta, draugiški ir širdingi žmonės, šiukšlės, skurdas, išbadėjusių šunų gaujos, bažnyčios, skanus maistas ir užburiantis daugiabalsis vyrų dainavimas. Bet labiausiai, ko gero, akis bado net lietuviui neįprastas kvailai rizikingas vairavimo stilius. Daugiau žinantys apie šią šalį žmonės sakė, kad gruzinų savimonė yra skaudžiai sužeista dviejų dešimtmečių politinio nestabilumo ir išprovokuotų pilietinių karų, kuriuose aktyviai reiškėsi Rusijos diplomatija bei karinė jėga.

Situacija dar skaudesnė dėl milžiniško nedarbo. Todėl jie taip ir vairuoja savo automobilius - be jokios atsakomybės ir pagarbos vienas kitam. Gruzinams ypač svarbu turėti tikėjimą, viltį ir meilę, nes tik nuo šių dalykų prasideda teisingesnis žmogaus bei šalies gyvenimo konstravimas.

Tapatybės ieškojimas
Labai sena šalis turi atrasti savo modernią tapatybę ir savo laisvės modelį. Gruzijoje nacionalinė stačiatikių bažnyčia atlieka nevienalytės šalies konsolidaciją ir padeda augti patriotizmui. Sunku daryti gilesnes išvadas, šią ypatingą šalį daugiausiai mačius vien pro automobilio langą, pro kurį vis dėlto kuo puikiausiai pastebimi gruziniški paminklai.

Daugiausia visai nauji, pastatyti po Michailo Saakašvilio išrinkimo prezidentu. Kultūros centruose bei sostinėje stūkso kuklios „kultūrinio" tipo skulptūrėlės, kurias narsiai gožia senovės karalių ir mitų herojų monumentai.

Lire la suite...
 
Malda ir Žodis Reformacijos Dienai (2010)
Dimanche, 31 Octobre 2010 11:30
There are no translations available.

Malda

Gailestingumo Dangiškasis Tėve, kuris sau šventą surinkimą per savo Žodį ir Šventąją Dvasią įkuri ir išlaikai. Mes tave meldžiame, išlaikyk savo mažąją kaimenę prie tikros ir išganingos tiesos ir prie tikrų savo šventų sakramentų - dieviškųjų ženklų šventimo. Apsaugok savo krikščionių laivelį virš šėlstančių jūros bangų, idant nepaskęstų ir nepražūtų. Duok tavo Bažnyčiai stipriai ir nepajudinančiai stovėti ant to pamato, kurį pats padėjai. Imk mus, savo avis, į savo globą, idant niekas mūsų neištrauktų iš tavo rankos. Savo Žodžiui - neišblėstančiai šviesai mūsų širdyse neleisk išblėsti. Išlaikyk šiame pasaulyje savo Bažnyčią, kuri tave tikrai pažintų, tavimi pasitikėtų, garbintų ir tau šventai tarnautų. Pavadink į savo pulką tuos, kurie klaidžioja gyvenimo labirintuose, savo klaidose. Surask prapuolusius, kaip gerasis ganytojas, gydyk nuodėmių sužeistus. Pašvęsk mus tavo tiesoje, idant mes savo nedoru  gyvenimu nepadarytume tavo Bažnyčiai gėdos. Leisk pagal tikrą tavo mokslą gyventi, gerose ir piktose dienose išpažinti Evangelišką tikėjimą žodžiais ir darbais. Pažvelk maloningai į savo vynuogyną, kurį tu per Jėzų Kristų pasodinai ir palaiminai. Viešpatie, tu - mūsų tvirčiausia apsaugos pilis! Apgink mus nuo kreivų dvasinių mokymų, stiprink ir tvirtink savo tiesoje. Tau teesie šlovė per amžius. Amen.

(Malda 98 iš Giesmyno su maldų priedu Lietuvos evangelikų reformatų parapijoms, 1910, Vilnius (tekstas redaguotas 2009, Biržai)

"Jei kai kurios šakos nulaužtos , o tu , laukinis alyvmedis, esi jų vietoje įskiepytas ir tapęs šaknies bei alyvmedžio sulčių dalininku, tai bent nesididžiuok prieš anas šakas! O jei didžiuojiesi, tai žinok, kad ne tu išlaikai šaknį, bet šaknis tave. Gal pasakysi: „Šakos nulaužtos tam, kad aš būčiau įskiepytas". Gerai! jos netikėjimu nulaužtos, o tu stovi tikėjimu. Tad nesipuikuok, verčiau bijok!" (Rom. 11, 17-20)

Didžiai aktualūs apaštalo Povilo žodžiai! Dievas yra autorius darbo, kuriame jis apiplauna ir atnaujina savo tautą. Nieko nauja pasikeitimai žemiškame Dievo surinkime. Dievas yra savo tautos nuskaistinimo ir atnaujinimo autorius. Ir autoritetas. Jis puodžius, o žmonės tik molis. Adomo ir Ievos vaikai. Ir tik Kristuje - įskiepyti Dievo tautos vynmedyje. Laiks nuo laiko sodininko apvalomame, prižiūrimame.

Lire la suite...
 
<< Début < Précédent 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Suivant > Fin >>

Page 8 sur 18