Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Calvin-500
J.Kalvino atminimui - lietuviški akcentai Varšuvoje
Monday, 26 October 2009 11:03
There are no translations available.

2009 metų spalio 14 dienos moksline teologine konferencija ir iškilmingomis pamaldomis buvo užbaigti Lenkijoje Jono Kalvino mokymo atminimui skirti renginiai.
Iš Lietuvos į Varšuvą dalyvauti iškilmėse buvo nuvykę Vilniaus ev. reformatų choras „Giesmė", vadovaujamas chormeisterės Janinos Pamarnackienės, Bažnyčios jaunimo vadovų delegacija ir Lietuvos evangelikų reformatų Konsistorijos prezidentė dr. Renata Bareikienė su generaliniu superintendentu kun. Rimu Mikalausku.

Read more...
 
Jonas Kalvinas. Teologija
Monday, 01 June 2009 15:51
There are no translations available.

Jonas KalvinasNors J. Kalvino teologijai neabejotiną poveikį darė tokie garsūs teologai kaip Augustinas, Liuteris, Melanchtonas ar Cvinglis, tačiau jo sugebėjimas aiškiai ir sistemingai analizuoti svarbiausius krikščionio gyvenimą liečiančius klausimus, išskiria jį iš kitų teologų. Jo mokymas stipriai palietė ne tik to meto tikinčiųjų žmonių gyvenimą, bet ir ištisas kartas teologų bei mąstytojų. J. Kalvino mąstymo aiškumas, nenuilstanti veikla ir teologinis palikimas, kuris padarė įtaką visai Reformacijos epochai, ir šiandien skatina  mus iš naujo atrasti jo talentą.

Read more...
 
Evangelikai raginami įsiklausyti į Kalvino žodžius
Wednesday, 30 September 2009 15:39
There are no translations available.

tikejimozodis

 

Mineapolyje keli šimtai reformatų bažnyčių tikinčiųjų, trokštančių pamokslauti Raštą ir atskleisti Kristų pasauliui, susirinko į trijų dienų konferenciją, kurioje daugiausia dėmesio skiriama XVI a. reformatoriui Jonui Kalvinui.
Konferenciją surengė krikščioniška organizacija „Desiring God Ministries".

Apgailestaudamas, kad nemaža dalis šių dienų bažnyčių prarado pasitikėjimą Biblijos tikrumu ir autoritetu, Juliusas Kimas, Kalifornijos Westminsterio seminarijos praktinės teologijos profesorius, ragino tikinčiuosius įsiklausyti į Kalvino žodžius.

Read more...
 
Jonas Kalvinas. Biografija
Thursday, 21 May 2009 09:13
There are no translations available.

http://www.ekd.de/calvin/leben/biografie.htmlJonas Kalvinas (pr. Jean Cauvin) gimė 1509 m. liepos 10 d. Noyone, šiaurės Prancūzijoje. Jis buvo ketvirtas vaikas šeimoje. Jo tėvas Gerhardas Kalvinas (Gérard Cauvin) nors ir paprastos kilmės, tačiau buvo gerbiamas Noyono pilietis ir šalia kitų pareigų ėjo vyskupo sekretoriaus pareigas. Jonas Kalvinas anksti jaunystėje neteko savo mamos, o jo tėvas prabėgus kuriam laikui vedė dar kartą. Iš viso Gerhardo Kalvino šeimoje buvo šeši vaikai.

Jonas Kalvinas jau nuo mažų dienų buvo ruošiamas tapti katalikų bažnyčios dvasininku. Sulaukęs keturiolikos metų, Jonas Kalvinas buvo išsiųstas į Paryžių mokytis. Tačiau vėliau jo tėvas pakeitė savo planus ir Jonas Kalvinas turėjo atsisakyti plano tapti dvasininku. Jis pildydamas tėvo valią pradėjo studijuoti teisę Orleano ir Berno universitetuose ir apsigynė teisės daktaro laipsnį. Vėliau persikėlė vėl į Paryžių, kur susidomėjo klasikine literatūra, humanistų bei Martyno Liuterio raštais. Po tėvo mirties (1531 m.) Jonas Kalvinas vis daugiau laiko skiria literatūrai ir filosofijai. 1532 metais jis išleidžia savo pirmąją knygą, antikos filosofo  Senekos knygos "De clementia" (Apie romumą) komentarą.

Read more...
 
Kalvino mintys skambėjo Jašiūnuose
Saturday, 29 August 2009 07:27
There are no translations available.

jasiunai_001mRugpjūčio 15 dieną įvyko dar vienas, jau ketvirtasis, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios - Unitas Lithuaniae renginys, skirtas Jono Kalvino Jubiliejiniams metams paminėti - vieno žymiausių Reformacijos vadovų mintys skaitytos senajame Jašiūnų dvare, stūksančiame šalia Vilniaus - Lydos plento.

Labai gražų rugpjūčio šeštadienį keturios dešimtys reformatų bendruomenės narių traukė į Jašiūnų miestelį, įsikūrusį Šalčininkų rajone (apie 30 km nuo Vilniaus), kur tęsėsi projektas "Kalvinas netradicinėse Lietuvos erdvėse" (šis projektas - kuklus Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios - Unitas Lithuaniae - įnašas minint 500-ąsias Jono Kalvino gimimo metines).

Read more...
 
More Articles...
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Page 2 of 3