Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Reformatai pasaulyje
Pasaulinės reformuotų bažnyčių unijos būstinė keliasi iš Ženevos į Hanoverį
Mercredi, 14 Novembre 2012 10:02
There are no translations available.

wcrc_12012 metų lapkričio 5 dieną buvo išplatintas pranešimas apie Pasaulinės reformuotų bažnyčių unijos (toliau - PRBU, angliškai: World Communion of the Reformed Churches, trumpinys - WCRC, www.wcrc.ch) Vykdomojo komitetas nubalsavo už jos biurų perkėlimą iš Ženevos, Šveicarija į Hanoverį, Vokietiją. PRBU prezidentas kun. Dr. Jerry Pillay lapkričio 5 dieną paskelbė elektroniniu paštu vykusio balsavimo rezultatus.

"Mes džiaugiamės persikėlimu į Hanoverį. Tai leis PRBU tęsti įgyvendinti jos, kaip bažnyčių bendrijos, misiją. Mes liksime susitelkę į savo įpareigojimus siekti bažnyčios vieningumo ir teisingumo visuomenėje ir ekonomiškumo bei pagarbos aplinkai" - sako Pillay savo pareiškime.

Lire la suite...
 
Naujienos iš Lenkijos evangelikų reformatų Sinodo
Mardi, 09 Octobre 2012 14:57
There are no translations available.

Lenkijos ev.ref. SinodasLenkijos evangelikų reformatų bažnyčia istoriškai yra viena artimiausių Lietuvos evangelikams reformatams. Pakanka paminėti, jog Reformacijos idėjos Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę pirmiausia pasiekė kunigaikščio Mikalojaus Radvilo Juodojo dvarą Lietuvos Brastoje iš pietuose esančios Mažosios Lenkijos. Neatsitiktinai ir pirmuoju Lietuvos evangelikų reformatų generaliniu superintendentu buvo iš Mažosios Lenkijos atvykęs kunigas Simonas Zacijus. Nors Lietuvos evangelikai reformatai bendravo su Lenkijos reformatais, dalyvaudavo Lenkijos ir Lietuvos valstybės evangelikų reformatų Generaliniuose Sinoduose, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia, lenkiškai vadinama Jednota Litewska, išlaikė savo savarankiškumą ir pergyveno Kontrreformacijos laikotarpį, karus ir sąmyšius. Tuo tarpu Lenkijos reformatų Bažnyčia institucine prasme buvo sunaikinta ir atsikūrė tik Kontrreformacijos laikmečiui pasibaigus. Tai sąlygojo modernesnę Lenkijos reformatų bažnytinės teisės sistemą, pagal kurią Sinodas nėra renkamas kiekvienais metais, bet veikia ištisus 3 metus, 2-4 kartus per ištisus metus susirinkdamas į Sinodo suvažiavimus - sesijas.

Lire la suite...
 
Žala reformatams Rumunijoje
Vendredi, 31 Août 2012 08:20
There are no translations available.

Mieli Broliai ir Sesės, Brangieji,

Vengrijos reformatų bažnyčios vyriausiojo vyskupo Gusztáv Bölcskei prašymu prašau Jūsų dėmesio politiškai motyvuotam Teismo sprendimui Rumunijoje. Šis sprendimas stipriai pablogina Transilvanijos reformatų bažnyčios gyvenimą, veiklą bei turtinę padėtį.

2012 metų rugsėjo 01 dieną  įvairių konfesinių srovių Transilvanijos (Rumunija) krikščioniškos delegacijos ketina kartu susirinkti prie Reformatų Székely Mikó vardo gimnazijos Sepsiszentgyörgy (Sfântu Gheorghe) mieste protestuoti prieš teismo verdiktą, pagal kurį Rumunijos vyriausybė vėl nacionalizuoja konfesinę mokyklą. Ši mokykla teisėtai priklausė Transilvanijos reformatų bažnyčiai Rumunijoje. Transilvanijos evangelikų reformatų vyskupas Dr Géza Pap kreipėsi į visus bažnyčių vyresniuosius, dvasininkus, parapijų vyresniuosius pasauliečius ir parapijiečius susitelkti ir protestuoti prieš politiškai motyvuotą Buzau teismo sprendimą.

Lire la suite...
 
Vokiečių ir lietuvių jaunuoliai susitiko su Aušvicą išgyvenusia liudininke
Jeudi, 26 Juillet 2012 14:20
There are no translations available.

lippe_z

garsas
Pokalbis su Karla Raveh buvo jaunimo grupių pasikeitimo kuliminacija
Detmoldas-Heiligenkirchen. Lemgo miestelyje gimusi ir Aušvicą išgyvenusi Karla Frenkel Raveh susitiko ir kalbėjosi su lietuvių ir vokiečių moksleiviais. Šiam pokalbiui ją pakvietė krikščionių ir žydų bendradarbiavimą remianti draugija.

Karla Frenkel Raveh gyvena Izraelyje. Gausiais plojimais ją pasitiko 20 jaunuolių iš Biržų. Gertrūda Wagner, žydų ir krikščionių bendradarbiavimą remiančios draugijos narė, pabrėžė, kad laimingo atsitiktinumo dėka, Karla Raveh kaip tik buvo Lipės krašte ir galėjo papasakoti jaunimui apie savo gyvenimą.

Lire la suite...
 
Konferencija Švedijoje
Vendredi, 13 Juillet 2012 16:29
There are no translations available.

Eglė Grucytė

egle_sved_1-2Švedijoje gegužės 14 - 20 dienomis vyko trijų bažnyčių susijungimo konferencija, kurioje dalyvavo ir Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios atstovai.

Konferencijoje dalyvavo visų trijų besijungiančių Švedijos bažnyčių -  Misijos (Mission Covenant Church), Baptistų (Baptist Union) ir Metodistų (United Methodist Church) bažnyčių partneriai iš Liberijos, Kongo Kinšasa, Kongo Brazavilio, Indijos, Pakistano, Japonijos, Tailando, Birmos, Kinijos, Ispanijos, Olandijos, Norvegijos, Estijos, Rusijos, Turkmėnistano, Azerbaidžano, Baltarusijos, Sirijos, Libano, Egipto, Nikaraguvos, Ekvadoro, JAV, Kanados.

Lire la suite...
 
<< Début < Précédent 1 2 3 4 Suivant > Fin >>

Page 2 sur 4