Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Reformatai pasaulyje
Pasaulinės reformuotų bažnyčių unijos būstinė keliasi iš Ženevos į Hanoverį
Trečiadienis, 14 Lapkritis 2012 10:02
wcrc_12012 metų lapkričio 5 dieną buvo išplatintas pranešimas apie Pasaulinės reformuotų bažnyčių unijos (toliau - PRBU, angliškai: World Communion of the Reformed Churches, trumpinys - WCRC, www.wcrc.ch) Vykdomojo komitetas nubalsavo už jos biurų perkėlimą iš Ženevos, Šveicarija į Hanoverį, Vokietiją. PRBU prezidentas kun. Dr. Jerry Pillay lapkričio 5 dieną paskelbė elektroniniu paštu vykusio balsavimo rezultatus.

"Mes džiaugiamės persikėlimu į Hanoverį. Tai leis PRBU tęsti įgyvendinti jos, kaip bažnyčių bendrijos, misiją. Mes liksime susitelkę į savo įpareigojimus siekti bažnyčios vieningumo ir teisingumo visuomenėje ir ekonomiškumo bei pagarbos aplinkai" - sako Pillay savo pareiškime.

Skaityti daugiau...
 
Naujienos iš Lenkijos evangelikų reformatų Sinodo
Antradienis, 09 Spalis 2012 14:57

Lenkijos ev.ref. SinodasLenkijos evangelikų reformatų bažnyčia istoriškai yra viena artimiausių Lietuvos evangelikams reformatams. Pakanka paminėti, jog Reformacijos idėjos Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę pirmiausia pasiekė kunigaikščio Mikalojaus Radvilo Juodojo dvarą Lietuvos Brastoje iš pietuose esančios Mažosios Lenkijos. Neatsitiktinai ir pirmuoju Lietuvos evangelikų reformatų generaliniu superintendentu buvo iš Mažosios Lenkijos atvykęs kunigas Simonas Zacijus. Nors Lietuvos evangelikai reformatai bendravo su Lenkijos reformatais, dalyvaudavo Lenkijos ir Lietuvos valstybės evangelikų reformatų Generaliniuose Sinoduose, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia, lenkiškai vadinama Jednota Litewska, išlaikė savo savarankiškumą ir pergyveno Kontrreformacijos laikotarpį, karus ir sąmyšius. Tuo tarpu Lenkijos reformatų Bažnyčia institucine prasme buvo sunaikinta ir atsikūrė tik Kontrreformacijos laikmečiui pasibaigus. Tai sąlygojo modernesnę Lenkijos reformatų bažnytinės teisės sistemą, pagal kurią Sinodas nėra renkamas kiekvienais metais, bet veikia ištisus 3 metus, 2-4 kartus per ištisus metus susirinkdamas į Sinodo suvažiavimus - sesijas.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 3 iš 9