Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Biržai
Šventės dalyviai tapo angelais
Antradienis, 17 Sausis 2012 19:18
Jurgita Vitkauskienė

birzai-mokyklelesiaures_rytai_logoBiržų evangelikų reformatų klebonijoje naujųjų metų proga į šventę susirinkę vaikai ir jų artimieji sulaukė didelės staigmenos. Šventės dalyviai galėjo persirengti angelų rūbeliais. Juos noriai vilkosi ir matavosi ne tik mažos mergaitės, bet ir paaugliai vaikinukai. Vaikai noriai apžiūrinėjo angelų rūbus, juos demonstravo vieni kitiems, dalyvavo improvizuotame vaidinime, fotografavosi. Tokią staigmeną šventės dalyviams pateikė rūbelių kolekciją sukūrusi Pačeriaukštėje ūkininkaujanti Vaiva Čepulienė. Jai talkino draugė Augė. Su vyru du paauglius sūnus auginanti moteris įvairias kaukes kuria jau seniai. Sako, jų prireikia ne tik vaikų lankomo mokyklos dramos būrelio artistams, bet ir įvairių renginių dalyviams. Kaimo bendruomenės renginiui ji buvo pasiuvusi aprangos kolekciją iš augalų.

Skaityti daugiau...
 
„Vilties alėjoje" ir Biržų reformatų Vilties medis arba šokis Vilties ritmu
Ketvirtadienis, 13 Spalis 2011 09:01
Smagu šokti būryjeŠokti?.. Šokti... Šokti!!! Ar įmanoma šokti Už Viltį? TAIP! Visą mėnesį įvairiuose Lietuvos miestuose evangelinių bažnyčių jaunimas sukosi šokio ritmu: rinkosi ir repetavo masinį šokį, skirtą Vilties festivalio jaunimo renginiui Vilniuje „Už viltį!". Šis renginys, vykęs rugsėjo 24 d., buvo skirtas ne tik paskatinti jaunimą burtis, bendrauti bei kartu skleisti vilties ir tikėjimo žinią, bet ir pranešti apie artėjantį, spalio 29-30 dienomis Vilniuje vyksiantį, Vilties festivalį.
Skaityti daugiau...
 
Vaikai su tėveliais stovyklavo bažnyčioje
Trečiadienis, 24 Rugpjūtis 2011 08:08
siaures_rytai_logo


Žaidimai gamtoje subūrė draugėn ir suaugusius, ir vaikus.
Ilgąjį savaitgalį Biržų evangelikų reformatų bažnyčioje ir klebonijoje virte virė gyvenimas. Čia vyko jau septinta jaunų šeimų stovykla.

Pasak stovyklos direktorės Eglės Grucytės, ši stovykla šeimoms būdavo rengiama prie jūros.

Šiemet stovyklą nutarta perkelti į Biržus, kad šeimos galėtų prisidėti budint evangelikų reformatų bažnyčioje.

Skaityti daugiau...
 
Kleboniją remontui ruošia savanoriai
Penktadienis, 12 Rugpjūtis 2011 17:30

siaures_rytai_logo

 

Lietuvaičiai kartu su talkininkais iš užsienio Nemunėlio Radviliškio klebonijos patalpas ruošia dažymui.

Nemunėlio Radviliškyje jau kelias dienas veikia tarptautinė savanoriško darbo stovykla. Ji truks dvi savaites. Stovykloje dalyvauja jaunimas iš Belgijos, Olandijos, Vokietijos ir Lietuvos. Daugelis atvykusiųjų yra evangelikų reformatų bendruomenės nariai. Su jais darbuojasi katalikų tikybos mokytoja iš Vokietijos, priklausanti savanoriško darbo organizacijai. Dauguma užsieniečių - architektūrą ir muziką studijuojantys žmonės.

Du broliai dvyniai iš Belgijos moka ne tik dirbti, bet ir linksmai bei nuotaikingai pasakoti apie savo šalį.

Skaityti daugiau...
 
Į svečius pas brolius reformatus
Ketvirtadienis, 11 Rugpjūtis 2011 17:42
Prieš daugelį metų Būtingės stovykloje su broliais reformatais prasidėjusią draugystę atnaujinome išvyka į jaunimo pamaldas Biržuose birželio 17-18 d.

Linksma kelionė prasidėjo nuo Tauragės. Nors oras nelepino, pliaupė lietus, bet pakili nuotaika lydėjo visos kelionės metu. Vos atvykę į ev. reformatų parapijos namus, buvome šiltai sutikti kun.Sigitos Švambarienės ir kun.Rimo Mikalausko. Greitai įsikūrus, mūsų laukė įdomios ekskursijos. Vedami Biržų jaunimo, aplankėme karstines įgriuvas, apžiūrėjome jose susidariusius ežerėlius, pasivaikščiojome Širvėnos ežero pakrantėmis ir po senąjį grafų Tiškevičių parką.

Maloniai pavargę po ilgos dienos, susirinkome pavakaroti kartu su Biržų ev. reformatų jaunimu parapijos namuose. Giesmės ir žaidimai netilo ilgai.

Šeštadienio rytą šventėme pamaldas gražioje ev. reformatų bažnyčioje. Bendras pamaldas laikė ev. reformatų kun. R.Mikalauskas ir kun. S. Švambarienė bei ev. liuteronų kun. Juozas Mišeikis ir diak. Karolis Skausmenis.

Po šių pamaldų aplankėme nedidelius evangelikų liuteronų bendruomenės maldos namus Kilučių gatvėje. Ten mus svetingai pasitiko vargonininkės Kristinos ir parapijos pirmininko Jono Matuzų šeima. Seniau Biržuose stovėjo didelė ev. liuteronų bažnyčia, deja, po karo ji buvo visiškai sugriauta.

Viešnagę baigėme apžiūrėję Biržų krašto „Sėlos" muziejų.

Rūta Šulskienė
„Lietuvos evangelikų kelias", 2011 Nr.6-7

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 8