Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Pasaulinė moterų maldos diena Biržuose
Šeštadienis, 14 Kovas 2009 17:36

moteru_malda_1„Gutpela evning tru. Daba namona. Good evening. Labas vakaras.

Papua Naujosios Gvinėjos (PNG) moterys krikščionės šiemet sveikina mus ir viso pasaulio seseris ir brolius, kaip vieną Dievo šeimą, ir kviečia į Pasaulio moterų maldos dienos ekumenines pamaldas. Pamaldų tema „Kristuje daug narių, bet vienas kūnas" Rom. 12.5  PNG  kalbama daugiau negu 800 kalbų. Pasveikinimas skambėjo trimis oficialiomis kalbomis Pidžin, Motu ir anglų kalba."

Skaityti daugiau...
 
Biržų krašto evangelikai reformatai 1918-1940 m. II d.
Ketvirtadienis, 22 Sausis 2009 11:05

kornas_mKornelijus Šišla. Biržų krašto evangelikai reformatai 1918-1940 m. II d.  Biržai

Biržų evangelikų reformatų bažnyčia lėšų buvo gavusi dar 1584 m. Ji turėjo veikti nuo XVI a. 6 dešimtmečio, kai Mikalojus Radvila Rudasis perėjo į reformacijos pusę. 1589 metų savivaldos privilegijos dokumente pažymėtina, kad Kristupas I Radvila Perkūnas, pastatęs Biržų pilį, išmūrijo ten bažnyčią „tikrajai evangelikų krikščionių tikybai". Ten pat minima, kad Biržų miesto burmistro ir patarėjų tarnybas užimtų tik evangelikų tikybos žmonės, neįsileidžiant katalikų ir žydų. 1592 metais Biržuose jau dirbo keli evangelikų kunigai. Radvilos patikino jiems išlaikymą. Pirmasis bažnyčios pastatas dingo 1625 m., švedams sudeginus tvirtovę ir miestą. Toliau bažnyčia dar kelis kartus buvo perstatoma.

Skaityti daugiau...
 
Ekumeninė savaitė Biržuose
Ketvirtadienis, 15 Sausis 2009 08:54
Kitą savaitę įvairių konfesijų krikščionys susirenka maldai už krikščionių vienybę į bendras pamaldas visame pasaulyje ir Lietuvoje. Graži „atvirų durų" tradicija įvairių konfesijų dvasininkams ir visiems krikščionims lankytis vieniems pas kitus. Jau daugiau nei dešimt metų vyksta ekumeninės pamaldos Biržuose. Biržiečiams jau būtų liūdna naujiena, jei jos neįvyktų. Maldos už krikščionių vienybę savaitė - mūsų krašto tradicija. Biržai yra vienintelė Lietuvoje vieta kur per šią savaitę ekumeninės pamaldos
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 21 22 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 22 iš 22