Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Generolas Stasys Nastopka
Sonntag, den 17. November 2013 um 16:24 Uhr
There are no translations available.

siaures_rytu_logo


Generolas leitenantas Stasys Nastopka su žmona J. Nastopkiene ir sūnumi T. Nastopka. XX a. IV deš.

Prieš daugiau kaip 75 metus, 1938-ųjų spalio 19-ąją, mirė ir po 3 dienų Rinkuškių evangelikų reformatų kapinėse buvo palaidotas garsus mūsų kraštietis generolas Stasys Nastopka. Būsimasis generolas gimė 1881 06 19 Rinkuškių kaimo valstiečių šeimoje.
Weiterlesen...
 
Mokslininkių diskusija apie reformaciją Lietuvoje
Donnerstag, den 14. November 2013 um 08:38 Uhr
There are no translations available.

Viktorija Liauškaitė

ref diskutas_mLapkričio 5-ąją Lietuvos mokslų akademijoje vyko Reformacijos dienai skirtas disputas „Reformacija Lietuvoje: asmenybės, procesai, idėjos", kuriame įžvalgomis dalinosi doc. habil. dr. Ingė Lukšaitė ir prof. habil. dr. Dainora Pociūtė-Abukevičienė. Pasak I.Lukšaitės, 16  amžiuje žmonių poreikis keistis ėjo per tikėjimą, todėl ir kilo reformacijos judėjimas Europoje. Po kurio laiko reformacija pasiekė ir Lietuvą, kuri, prabėgus šimtmečiui, t.y. 17 a. viduryje, jos įtakojama labai pasikeitė. D.Pociūtės-Abukevičienės teigimu,  Europoje reformacijos idėjos  sklido iš dviejų centrų - Vitembergo ir Ženevos. Jos pasiekė ir Lietuvą, kur sprendė tokius pačius klausimus, kaip ir Europoje.

Weiterlesen...
 
Vasaros atgarsiai. LDK takais Baltarusijoje.
Mittwoch, den 13. November 2013 um 13:15 Uhr
There are no translations available.

Irena Skiauterytė

minsk_mKada geriausia prisiminti turiningas vasaros kelionių dienas, jei ne vėlyvą rudenį, kai tamsūs vakarai, kai vasaros šilumos ir žalumos nei kvapo? Juo labiau, kad  kelionė į Baltarusiją leido prisiliesti prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos, pamatyti senovės įvykius ir žmones menančias pilis, vietoves.

Weiterlesen...
 
Šimtametė Marija: nėra pričynos mirti
Montag, den 04. November 2013 um 18:25 Uhr
There are no translations available.

siaures_rytu_logo

 

korsakiene_1_m

Lapkričio pirmąją savo šimtąjį gimtadienį Panevėžyje švenčianti Biržų rajono Anglininkų kaimo gyventoja įsitikinusi, jog žemės pasauly visiems sočiai. Tereikia vieno - kad Dievas apsigyventų kiekvieno žmogaus širdyje.

Pirmoje vietoje - padėka Dievui

„Ar aš Dievui negiedosiu, /ar neduosiu Tam garbės, /Kurs visuose reikaluose /susimilsta ant manęs? (...) Šiaip daiktai patenk trumpai, /Dievo meilė - amžinai", - mylimiausia senojo evangelikų reformatų giesmyno giesme pokalbį pradeda guvi šimtametė Marija. Garsiai giedodama šiuos sakinius, ji pasveikina kiekvieną savo gyvenimo naują rytą. Tai - tradicija, einanti iš širdies gilumos nuo pat jaunystės. Tuoj pat ji priduria, jog iki šiol kasdien ne tik gieda, bet ir meldžiasi. Ilgaamžė tvirtina, jog maldos negelbės, jei jas „kalbėsi lyg „stoiką" (pareigą - red. pastaba) atlikdamas. Ilgaamžė niekada neabejojo, jog „yra Dievas ant pasaulio". Tačiau vien to žinojimo negana. Kiekvienas žmogus dar esą turi Dievą „susikurti" savyje, kad ir pats, pasak senolės, pasidarytų dieviškas. Už visa, kas gyvenime atsitiko geriausio, Marija Korsakienė dėkoja Dievui ir „Jo siųstiems" geriems žmonėms.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 8 von 165