Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Brastos Biblijos minėjimas Vilniuje
Penktadienis, 01 Lapkritis 2013 08:46
Viktorija Liauškaitė

brasta vrublebskiu1_mLietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje atidaryta  paroda, skirta Brastos Biblijos išleidimo 450-osioms metinėms. Renginyje dalyvavo kultūros istorikė habil. dr. Ingė Lukšaitė, kalbininkė dr. Gina Kavaliūnaitė Holvoet, menotyrininkė dr. Jolita Liškevičienė, svečiai iš Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos Centrinės mokslinės Jakubo Kolaso bibliotekos, gausus miestelėnų būrys. Parodos kuratorė - Daiva Narbutienė. Renginio partnerė - Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija.
Skaityti daugiau...
 
Apie dvi Reformacijos dienas
Penktadienis, 01 Lapkritis 2013 10:05
Holger Lahayne
95_tez_dAnt pilies bažnyčios durų?

lksb_logoSpalio gale evangelikų tikintieji mini Reformacijos dieną. Mat istorijos žiniomis, 1517 metais spalio 31 dieną augustinų vienuolis Martynas Liuteris paskelbė savo 95 tezes. Ir gali būti, kad tai padarė jas prikaldamas prie Vitenbergo pilies bažnyčios durų. Gali būti. Daugelis senų ir šiuolaikinių tos scenos atvaizdavimų paveiksluose ir filmuose būtent tai ir rodo. Tačiau pagrindo šiam atvaizdavimui nėra labai daug - vienintelis Melanchtono sakinys, užrašytas 1546 m. (kai Liuteris jau buvo miręs): "Ir šias [tezes] prikalė jis [Liuteris] prie bažnyčios, besišliejančios į Vitenbergo pilį, dieną prieš Visus šventuosius, 1517 metais."

Skaityti daugiau...
 
Vienas turėjo sumokėti!
Antradienis, 22 Spalis 2013 07:48
dievo malonelksb_logo

Daugelio žinomų knygų autorius amerikietis Philipas Yancey'is dažnai ir daug kalba apie Dievo malonės dydį ir gausumą. Tuo ypač išsiskiria jo populiarioji knyga What's So Amazing About Grace? (Kuo nuostabi malonė?). Savo interneto puslapyje Yancey'is rašo: "Malonė neteisinga [unfair]. Nusipelnome Dievo rūstybės, o gauname Dievo meilę, nusipelnome bausmės, o gauname atleidimą. Negauname to, ko nusipelnome... Nieko nepadarėme, kad užsitarnautume malonę, o Dievas ima ir suteikia mums amžinąjį gyvenimą."
Skaityti daugiau...
 
Biržų krašto muziejuje – Brastos Biblijos pagerbimas
Antradienis, 22 Spalis 2013 07:32
kun rimassiaures_rytu_logo

Šeštadienį Biržų krašto muziejuje „Sėla" įvyko ekumeninis renginys „Skirtingai vieningi", skirtas garsiosios Brastos Biblijos išleidimo 450 metų jubiliejui. Renginį pradėjo muziejininkė Snieguolė Kubiliūtė, kalbėjusi apie Brastos Biblijos jubiliejų ir muziejuje atnaujintą ekspoziciją „Biržų krašto religinių konfesijų istorija, raštija ir menas", ir pristatė ekspozicijos atnaujinimo iniciatorę Jadvygą Kriščiūnienę. Renginyje dalyvavo įvairių Biržų krašto religinių konfesijų kunigai ir pastoriai: katalikų - Dalius Tubys, evangelikų reformatų - Rimas Mikalauskas, evangelikų liuteronų - Juozas Mišeikis, evangelinio tikėjimo krikščionių sekmininkų - Linas Šnaras, jungtinės metodistų - Raimondas Piečia bei gausūs parapijiečių būriai.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 10 iš 165