Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Dr. kun. K. Daugirdo monografija
Ketvirtadienis, 23 Spalis 2008 09:40
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Spalio 11 d. Lietuvoje, Biržuose viešėjo Vokietijoje gyvenantis ir dirbantis dr. kun. Kęstutis Daugirdas. Tą dieną taip pat vyko ir Lietuvos ev. ref. Konsistorijos posėdis, kurio antrojoje dalyje, dalyvaujant gausiai susirinkusiems reformatams iš Biržų, Nemunėlio Radviliškio, kun. Kęstutis Daugirdas perdavė naujai išleistą ir dar neišpakuotą savo knygą apie vieną žymiausių reformacijos LDK veikėjų Andrių Volaną. Knygą priėmė ir nuoširdžiai padėkojo Konsistorijos prezidentė kurt. dr. Renata Bareikienė, konsistorijos nariai, dvasininkai.

Šiltas ir nuoširdus bendravimas, prisiminimai apie kunigo tarnystę Biržų parapijoje, Nemunėlio Radviliškyje dar tęsėsi kelias valandas.

Daugiau apie šią knygą galite skaityti: www.lrt.lt/news.php?strid=5044&id=4942538

InfoRef.lt        

 

 
Galvos nukirtimas
Šeštadienis, 18 Spalis 2008 07:55

Keletas protestantų įvaizdžių Lenkijos – Lietuvos valstybėje ir jų reikšmių rekonstravimo bandymas III

Galvos nukirtimas

Dabar vėl grįškime prie Lukaszewicz’iaus pateikto pasakojimo. Mums įdomus kitas epizodas. Šis keliautojas randa Talvošų kūnus be galvų. Negalima manyti, kad jos, kaip ta koja, kurią įdėjo į karstą, nukrito bejudinant smalsiems keliautojams. Tokiu atveju jos turėtų bent būti šalia. O to nėra. Manau, kad teikiami tautosakos duomenys leistų pateikti kitokią interpretaciją. Matome, kad bažnyčią laikė užkeikta. O krikščioniškoje sąmonėje burtai, žavėjimai yra susiję su velnio sfera (daugelis magų technikų yra krikščioniškų simbolių ir ritualų inversija). Lietuvių tautosaka gerai žino užburtas bažnyčias[1]. Jose dažnai vaidenasi numirę blogi ponai (ar šiaip žmonės). Visos problemos išsprendžiamos jiems nukirtus galvas (šis motyvas yra populiarus visoje Europoje pvz., Drakulos legendos):[49]
Skaityti daugiau...
 
Su Lietuva atsisveikina Šveicarijos ambasadorė
Trečiadienis, 15 Spalis 2008 07:56
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Spalio 14 dieną Šveicarijos Konfederacijos ambasadorės kvietimu gen. sup. Kun. R.Mikalauskas dalyvavo Pegaso viešbutyje, Vilniuje vykusiame priėmime. Ambasadorė ponia Anne Bauty reziduoja Rygoje ir keturis metus vykdė Šveicarijos ambasadorės pareigas Latvijoje ir Lietuvoje. Vykstant diplomatinio korpuso rotacijai, diplomatė yra siunčiama atstovauti savo šaliai Uzbekistane ir Kirgizijoje.

Išvykimo progą ambasadorė suruošė atsisveikinimo pietus ir į juos sukvietė diplomatinio korpuso Vilniuje atstovus, verslininkus ir kultūros žmones, kurie per pastaruosius metus savo veikla prisidėjo prie Šveicarijos ir Lietuvos prekybos ar kultūrinių ryšių plėtotės. Ambasadorė padėkojo už šiltą ir konstruktyvų bendravimą per tuos keturis metus, pažadėjo, kad nepamirš Lietuvos. Iš kitos pusės, kalbėjo, kad jos laukia įdomi tarnyba kraštuose, kurie daug kuo skiriasi nuo Baltijos valstybių.

Skaityti daugiau...
 
Viešpaties tauta
Pirmadienis, 13 Spalis 2008 17:37

“Dievo tauta (“People of the Lord”) tai – oficiali Kalvino 500-jų gimimo metų jubiliejui paminėti giesmė. Šiandien buvo apie tai pranešta po bendro Pasaulio reformuotų bažnyčių aljanso (WARC) ir Šveicarijos Protestantų Bažnyčių Federacijos jungtinio posėdžio Berne, Šveicarijoje.  Šios giesmės autorius – Gregas Scheeris iš Krikščioniškos Reformatų Bažnyčios (http://www.crcna.org) JAV.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 161 162 163 164 165 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 161 iš 165